Čtvrtek 19. srpna: Světový humanitární den

Čtvrtek 19. srpna: Světový humanitární den

Humanitární pracovníci se snaží zajistit, aby všichni kteří potřebují okamžitou záchranu, obdrželi kvalifikovanou pomoc.

Každý rok způsobují katastrofy vyvolané přírodními živly i lidmi obrovské utrpení mnoha milionů lidí, často těch, kteří patří mezi nejchudší a nejzranitelnější na světě. V současné době ve světě pobývá 27 milionů vnitřně přesídlených osob a na 10 milionů uprchlíků. Každý šestý člověk na světě trpí chronickou podvýživou.

 

Humanitární pracovníci se snaží zajistit, aby všichni ti, kteří zažili traumatickou událost a potřebují okamžitou záchranu, obdrželi pomoc, a to bez ohledu na to, kde se na světě nacházejí, a bez ohledu na svou náboženskou, sociální nebo národní příslušnost. (Jedno z klíčových poselství OSN ke Světovému humanitárnímu dni).

 

Charita Česká republika poskytuje již více než deset let humanitární pomoc oblastech postižených přírodní katastrofou či válečným konfliktem. Jen za první polovinu roku 2010 Charita ČR intenzivně pomáhala např. na Haiti, které zasáhlo silné zemětřesení, v Mongolsku postiženém obrovským mrazem, tzv. dzudem, či naposledy v Pákistánu, který sužují rozsáhlé záplavy. V minulém roce pracovníci Charity ČR reagovali na okamžité potřeby způsobené humanitárními katastrofami v nejrůznějších částech světa, mj. na Autonomních palestinských územích, v Bangladéši, Barmě, Etiopii, Indonésii, Somalilandu, na Srí Lance, v Súdánu či Zimbabwe.

 

Prostřednictvím diecézních a arcidiecézních Charit pomáhá Charita ČR také na dalších místech – zejména v Indii, na Haiti, v Ugandě, Zambii a Zimbabwe, v Bolívii, Paraguay a Peru, v Bělorusku, Kosovu a na Ukrajině. Nedílnou součástí humanitární práce Charity ČR je i její pomoc obětem všech povodní, které zasáhly Českou republiku v posledních letech.

 

Jednou z největších humanitárních katastrof, se kterou se Charita ČR potýkala, byla situace po ničivé vlně tsunami, která zasáhla Indonésii na konci roku 2004. Díky příspěvkům jednotlivců a firem se tehdy na sbírkovém kontě pro oběti tsunami vybralo přes 65 milionů Kč, které byly využity na bezprostřední pomoc a později na rekonstrukci poničených obydlí. Charita ČR Indonésii neopustila a i po pěti letech pomáhá zlepšovat zdroje obživy chudých zemědělců a rybářů. Obrovská pomoc se sešla i v letošním roce po ničivém zemětřesení na Haiti, kdy se na kontě CHČR věnované pomoci této vzdálené zemi sešlo přes 61 milionů korun.

 

Humanitární pracovníci Charity ČR se svou každodenní prací snaží dostát důvěře štědrých dárců a cítí zodpovědnost za všechny svěřené finanční prostředky. Tyto jsou využívány pro pomoc potřebným po celém světě, a to bez rozdílu náboženství, rasy, pohlaví, věku, přesvědčení a společenského postavení.

 

Vyjádření Caritas Internationalis ke Světovému humanitárnímu dni naleznete zde.

 

Caritas Europa si připomíná Světový humanitární den se zvláštním zřetelem na současnou krizi v Pákistánu. Více zde.

 

Další informace ke Světovému humanitárnímu dni nalezenete zde.

 

Více informací o humanitární práci Charity ČR zde

 

peBxRYSSn8wnQmT6hwxy.YsVVt%,

oddělení humanitární a rozvojové pomoci Charity ČR,

telefon 603 511 242

Tříkrálová sbírka 2023

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
121 035 112 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!